Štrajkovať nevieme alebo nechceme?

Autor: Petra Kolesárová (Vološinová) | 2.4.2011 o 14:26 | Karma článku: 11,05 | Prečítané:  1707x

Osobne sa často stretávam s charakteristikami, ktoré sa prisudzujú rôznym národom a zrejme majú svoj historický a možno aj skúsenostný pôvod. Každému sú známe prívlastky typu chladný Angličan, spitý Dán, talianske manželstvo, vkus a eleganciu a samozrejme bozky či revolučnú povahu prisudzujeme Francúzom a patritizmus prikladáme Rusom a Američanom.

Čo Čech to muzikant a Slováci sú odjakživa holubičí národ. Až taký holubičí, že to prinajmenšom hraničí so sprostotou. Nič v zlom, ale ja tú holubičiu povahu vnímam už skôr z pohľadu, že si sprepáčením kadíme do vlastného hniezda.

Stačí sa prejsť po meste, posedieť v električke aj krčme, samozrejme, a vypočuť si hlas "holubičieho" národa, ktorý má vždy kopu rečí, ale "skutek utek". Jano je nespokojný s výplatou a nie je sám. Polovica podniku s ním súhlasí a najviac Fero, s ktorým práve pije pivo. Anča včera deťom uvarila na večeru podbité zemiaky bez vajec na tvrdo, lebo zarobí koľko zarobí a tak si večer poplače do vankúša.

A nájde sa niekto, kto niečo zorganizuje. Poďme do ulíc a povedzme to nahlas, že nás to už serie! A príde päť mamičiek, pretože ostatné zrejme práve dojčia a príde päť učiteľov a päť lekárov a päť... pretože... Prečo vlastne? Sme takí ustráchaní vyjadriť názor alebo takí zdochnutí?

Som od prírody mierumilovný "holubičí" človek, ale už to nechápem. Tú trápnu situáciu, ktorá tu zavládla, tú pasivitu medzi ľuďmi, že nikdy neprotestujeme, aj keď nie sme s ničím spokojní. Buď je tá nespokojnosť iba póza alebo celý národ potrebuje psychiatra.

Kto je nespojný nech niečo robí, ale už mi, prosím, dajte všetci pokoj s rečami o nespokojnosti, keď večer vyložíte doma nohy v teple a pozeráte spokojne Šeherezádu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?