Ďakujem

Autor: Petra Kolesárová (Vološinová) | 26.11.2012 o 21:40 | Karma článku: 13,30 | Prečítané:  1054x

Včera na večernej omši som si všimla manžela mojej bývalej učiteľky. Bol tam so synom a nevestou. Ona chýbala. V duchu som si nadávala, že zase nedávam pozor a sústredím sa na niečo iné, nie na to, kvôli čomu som tam šla...

Rozmýšľala som, kde je. Či je v poriadku. Dlho som ju už nevidela a do uší sa mi dostalo, že mala vážne zdravotné problémy. Dúfam, že už sa má lepšie. Bola jednou z mojich najobľúbenejších učieteliek. Učila ma matematiku a zemepis. Dokonca, keď odišla učiť na inú školu, presvedčila som rodičov, že tam chcem ísť tiež.  Keď som si predstavila, že tam nebude, ani som nechcela po prázdninách do školy ísť.

V tej istej chvíli mi napadlo, že je predvečer štrajku. Bolo to také symbolické, že práve s ňou sa mi tie myšlienky splietli dohromady. Zároveň som si spomenula na naše ostatné stretnutie. Bolo to po narodení mojej dcérky, možno rok a pol dozadu a mala som silnú potrebu jej povedať svoje: ĎAKUJEM. Povedala som jej, koľko ma naučila. Svojou odbornosťou, ľudskosťou, zmyslom pre humor a spravodlivosťou. Som rada, že som to neodložila na inokedy. Ešte by som chcela sretnúť slovenčinárku zo ZŠ, triednu a dejepisára zo strednej školy.

Potom som plynulo došla k malému vnútornému poznamiu. Asi najväčším mojím snom je, aby ma raz na ulici zastavil len tak nejaký môj bývalý žiak a povedal mi to, čo vtedy ja jej. Ďakujem, veľa ste ma naučili.

Bola by to pre mňa najväčšia odmena.

(Nechcem, aby tento môj článok bol vnímaný ako negatívny postoj k štrajku, len ako individuálne stanovenie si hierarchických hodnôt v mojom osobnom živote.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?