Hokej me zabije

Autor: Petra Kolesárová (Vološinová) | 6.4.2011 o 12:00 | Karma článku: 11,74 | Prečítané:  2630x

Ta už teraz znam, že me čekaju bars češke dňi. Z mužom som na vojnovej nohe a som mu kazala, že mu u maju aňi varic nebudzem. Bo to šaľenota pred nami.

Od januvara še furt vadzime. Chudak toti našo dzeci. Bidňatka. Toto muša sluchac. Ta na toto som še odavala. Už sme z Haňu prebrali calu strategiju jak to viriešic. Nič ňezabralo.

Kazala som mu, že še mušime dajak dohodnuc. Budz budze po mojim abo po mojim. Šak un chce patrec hokej, jak pujdze Šeherezada! Še ošaľeľ.  Som mu kazala, že mu kupim teľo piva, keľo sebe budze pitac. Že aj toto, no znace co, budze keľo chce. Postavil sebe hlavu a ňit s ňim reči.

Ja ňeznam, co ja porobim, jak me nebudze sluchac. Ja še z ňim asi rozvedzem. Šak chlop je ňeplani, o tim potim, aľe Šeherezada je Šeherezada. To aj Vilo vam potverdzi bo ju vidzel naživo. Joj, teľo ščesca ma ten chlop.

Asi ho puščim do karčmi. Bo co z ňim? Ta še napije. No bože. Ňe perši je aňi posledni. Ta co. Haňu prehutorim, žebi svojho tiš viprevadzila a budze svati pokoj. Aľe vam tu prišaham na česne slovo, že ja z ňim neprehutorim aňi slova, kedz mi ňepovoľi.

Naj sebe pere sam i štopka tote svojo smradľave štrimfľe. Še tu dzerem pre ňoho a čeho som še dočekala? Jakej vďaki? Šak še zo mnu vadzi jak z dajaku kravu pošľedňu z drustva. Že či už ňemam inšej roboti jak kukac na taku viľeznutu paľičku a že Onur ma oči jak kuň. Som mu kazala, že vun je kuň a ňechočjaki. Šak to chlop na pohľedaňe toten Onur. Bi som ňekazala dvaraz ňe.

Pitam vas ľudze zastavce ten hokej! Urobce daco, bo šľak me trafi takoj tu na mesce. V meňe Šeherezadi dvihajce portviše do boja! Šak ja ňevplanim. Naj tote našo chlapci vyhraju, naj bože da ten víťazný gól, jak še hutori, aľe ja na to ňemam čas, kedz Šeherezada še vadzi s Onurom a ňeznam jak to šicko dopadňe. Bo jak Haňa kazala, najvecej še mi ľubi, že tote telenoveli su čisto zo života.

Ta tak.

Asi sebe mušim kupic novi teľevizor, bo co uš inšo narobim.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?