Superstar a marihuana

Autor: Petra Kolesárová (Vološinová) | 12.4.2011 o 12:45 | (upravené 13.4.2011 o 8:35) Karma článku: 14,93 | Prečítané:  5079x

Tento ročník Superstar prináša nový fenomén. Som povolaním učiteľka, aj keď momentálne na materskej dovolenke a nestačím sa čudovať, čo vidím. Nikto nemôže poprieť, že súťažiaci tejto šou sa minimálne do júna stanú pre istú vekovú kategóriu idolmi. A tak ako Robo Mikla, nad ktorým sa celé Slovensko pohoršovalo, že pije alkohol v nekontrolovateľnom množstve mi je divné, že sa ešte nikto neobul do Michala Šepsa.

 Emkoo, internet

V jeho prípade však nejde o alkohol. Odkedy som začala učiť na strednej škole, bojovali sme v škole proti užívaniu drog. Mladí totiž veľmi obdivovali módnu vlnu spojenú s užívaním marihuany. Keď počujem  porotcov Superstar, ktorí sa pri hodnotení Michala Šepsa nezdržia narážok práve na užívanie tejto drogy som prekvapená, že je stále okolo toho také ticho.

Tolerujeme nelegálnu drogu a jej verejnú prezentáciu v priamom prenose? Zástancovia marihuany sa určite ohradia, že o nič nejde. Takisto nemôžem povedať, že som Šepsa videla držať v ruke džointa. Tiež som mu neskúmala krv ani vlasy na prítomnosť marihuany, ale či nemal podľa Rytmusa "zabité oči" na dokrútkach? Samozrejme od ryže. Či by nemala jedna zo súťažiacich spievať podľa Paľa Haberu pesničky od Janis Joplin, známej narkomanky, až po dvoch rokoch strávených s Michalom Šepsom? Prečo? Niečo vedia? Alebo vidia?

Viem si živo predstaviť, čo teraz letí cez prestávky v školách. Kto sa stáva pre dnešných adolescentov, pubertiakov a decká skutočnou superstar a v akom zmysle. My dospelí niektoré kvázi vtipné poznámky porotcov prehliadame alebo im nerozumieme, alebo im rozumiť nechceme, alebo, čoho sa najviac obávam sa na nich dobre bavíme. Je to pohodlnejšie.

Na azda stredoškolákmi najnavštevovanejšej stránke  nájdeme videá typu

http://www.mojevideo.sk/video/d83a/zhuleny_michal_seps.html

Malo by to byť prekvapivé? Možno ani nie. Veď reprezentuje tento štýl života a rastafariánstvo, o ktorom si prečítate na Wikipedii, že

http://sk.wikipedia.org/wiki/Rastafari%C3%A1nstvore

Najohrozenejšia skupina obyvateľstva, decká, ktoré si ešte len vytvárajú hodnotové rebríčky sú momentálne každú nedeľu vystavené tomuto vplyvu. Tak sa potom nečudujme, aké budú "pozitívne" štatistiky na skúsenosť s marihuanou u mladých ľudí.

Veselo pozerajme Superstar a zabávajme sa na hláškach poroty, veď nejde o nič  len o všetko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?