Superstar a marihuana 2

Autor: Petra Kolesárová (Vološinová) | 16.5.2011 o 9:45 | (upravené 16.5.2011 o 18:29) Karma článku: 11,69 | Prečítané:  3095x

Po prečítaní diskusií k článku Supestar a marihuana mi nedá nereagovať na to, aký prístup som zaregistrovala v diskusii k nemu. Som nanajvýš prekvapená z postoja niektorých diskutujúcich.

V prvom rade si nemyslím, že je moralizujúce, ak považujem za nevhodné dávať za príklad mladým niekoho, kto je nonstop zhulený, takisto ako toho, kto je opitý alebo inak nadrogovaný. Je to normálny postoj normálneho človeka. Médiá sú a budú a všetky televízory nemožno vyhodiť do odpadkov. Myslím, že je utopistickejšie predpokladať, že mladí ľudia nebudú pozerať televíziu alebo surfovať na internete ako to, že médiá môžu korigovať vyjadrenia svojich moderátorov (hovorím o narážkach na Šepsa, v ktorých jasne poukazujú na jeho vzťah k marihuane).

Najviac som registrovala postoj diskutujúcich, ktorý by som zhrnula ako daj nám pokoj s takou témou, ak ju tu otváraš si blbá učiteľka, rieš si to v škole so svojimi žiakmi a nás s tým neotravuj.  Načo vôbec diskutovať na túto tému tu na blogu a "moralizovať"...

Článok nebol o legalizácii ani o dekriminalizácii marihuany ani o moralizácii, ale o našom nezáujme o mladých ľudí a o to, čo zaujíma ich. Nepodceňujem ich. To je mylný názor, ale ak sa k tomu postavíme tak, že nech si robia, čo chcú, aby sme ich náhodou v ich očiach nepodceňovali, tak ich vyhlásme za dospelých už v desiatich rokoch. Do 18 rokov sme zodpovední za ich vývin, a preto je alibistické tváriť sa, že nie a umývať si ruky nad tým, akým vplyvom sú vystavovaní. A najviac sa čudujem tým, ktorí majú deti a nevadí im to.

Tak a teraz ma zlynčujte, ale stojím si za svojím názorom, že marihuana je droga. Som proti ľahkým aj ťažkým drogám, proti zneužívaniu alkoholu aj nikotínu. Nevidím jasný zmysel v ich užívaní, ak by mi niekto vedel povedať, v čom spočíva výhoda rekreačného zneužívania drog argumentmi inými, ako je ten, že zmierňuje bolesti na smrť chorých ľudí, rada si ich vypočujem. Chcem vedieť, čo pozitívne okrem bezduchého smiechu a červených očí prináša marihuana zdravým ľuďom.

P. S. Ešte by som chcela dodať, že viesť konštruktívny dialóg na túto tému a robiť preventívne kampane a osvetu na tému drogy a alkohol je také isté, aké sú príspevky do diskusií k týmto dvom článkom. Myslím si, že toto je zrkadlo spoločnosti, v ktorej žijeme, aj keď neviem rôzne štatistické odchýlky. To len tak na zamyslenie na záver.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovensko.sk bude vyzerať ako gmail. Toto sú nové e-schránky

Eseročky budú mať povinne aktivované schránky od júla. Za služby evidencie vozidiel sa bude dať zaplatiť kartou.

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne.


Už ste čítali?