Ďakujem

Autor: Petra Kolesárová (Vološinová) | 26.11.2012 o 21:40 | Karma článku: 13,30 | Prečítané:  1082x

Včera na večernej omši som si všimla manžela mojej bývalej učiteľky. Bol tam so synom a nevestou. Ona chýbala. V duchu som si nadávala, že zase nedávam pozor a sústredím sa na niečo iné, nie na to, kvôli čomu som tam šla...

Rozmýšľala som, kde je. Či je v poriadku. Dlho som ju už nevidela a do uší sa mi dostalo, že mala vážne zdravotné problémy. Dúfam, že už sa má lepšie. Bola jednou z mojich najobľúbenejších učieteliek. Učila ma matematiku a zemepis. Dokonca, keď odišla učiť na inú školu, presvedčila som rodičov, že tam chcem ísť tiež.  Keď som si predstavila, že tam nebude, ani som nechcela po prázdninách do školy ísť.

V tej istej chvíli mi napadlo, že je predvečer štrajku. Bolo to také symbolické, že práve s ňou sa mi tie myšlienky splietli dohromady. Zároveň som si spomenula na naše ostatné stretnutie. Bolo to po narodení mojej dcérky, možno rok a pol dozadu a mala som silnú potrebu jej povedať svoje: ĎAKUJEM. Povedala som jej, koľko ma naučila. Svojou odbornosťou, ľudskosťou, zmyslom pre humor a spravodlivosťou. Som rada, že som to neodložila na inokedy. Ešte by som chcela sretnúť slovenčinárku zo ZŠ, triednu a dejepisára zo strednej školy.

Potom som plynulo došla k malému vnútornému poznamiu. Asi najväčším mojím snom je, aby ma raz na ulici zastavil len tak nejaký môj bývalý žiak a povedal mi to, čo vtedy ja jej. Ďakujem, veľa ste ma naučili.

Bola by to pre mňa najväčšia odmena.

(Nechcem, aby tento môj článok bol vnímaný ako negatívny postoj k štrajku, len ako individuálne stanovenie si hierarchických hodnôt v mojom osobnom živote.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?